REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWEJ

 1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do poniższego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.
 2. Potwierdzenie rezerwacji terminu jest równoznaczne z wpłaceniem przez Ciebie zadatku na poczet zamawianej usługi w kwocie 100zł.
 3. Standardową formą wpłaty zadatku jest płatność przelewem na moje konto bankowe:

ING Bank Śląski 86 1050 1344 1000 0097 2386 5789
Studio CSM Karolina Leks
Tytuł przelewu: Imię i Nazwisko, data i rodzaj sesji
NIP: 6423221071

 1. Termin sesji zostaje potwierdzony, jeżeli wpłacisz zadatek w kwocie 100 zł w ciągu 24 godzin od zamówienia rezerwacji.
 2. Drugi przelew – czyli resztę pieniążków należy przelać na to samo konto w dniu sesji lub w formie gotówki również w dniu sesji. 
 3. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług.  Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług.

 4. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 1 godzinę przed umówioną godziną sesji.

 5. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania oraz prześle zdjęcia do serwisu mafelo, tak aby klient samodzielnie mógł zdecydować, które ujęcia zostaną poddane dodatkowej autorskiej obróbce.
 6. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.
 7. Fotograf ma 21 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii, od momentu w którym klient wybierze kadry w serwisie mafelo.
 8. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo.
 9. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.
 10. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy czy sprzedawać osobom trzecim bez zgody fotografa.
 11. Klient nie może także ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów).
 12. Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 25 zł – kurier, 20 zł – paczkomat. Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy.
 13. Wszelkie graficzne zapytania np.: proszę przedłużyć mi włosy czy usunąć 30 kilogramów itp. to usługa graficzna, a nie fotograficzna. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie, jak i może zostać odrzucona przez Fotografa.

Co jeśli chcę zmienić termin sesji?

Jeśli klient chce przesunąć termin sesji:

 1. Możesz przesunąć termin zarezerwowanej sesji na późniejszy, jeżeli zgłosisz taką potrzebę najpóźniej 24 godziny przed wyznaczonym terminem sesji. Znajdujemy wtedy wspólnie najbliższy możliwy nowy termin realizacji sesji.
 2. Przesunięcie terminu w ten sposób może odbyć się maksymalnie dwukrotnie. Jeżeli nie stawisz się na trzeci z kolei wyznaczony termin sesji, wpłacony zadatek nie jest zwracany.
 3. Jeżeli zgłosisz potrzebę przesunięcia sesji z wyprzedzeniem krótszym niż 24 godziny, wpłacony zadatek nie jest zwracany. Zarezerwowanie kolejnego terminu sesji będzie wymagało wpłacenia kolejnego zadatku.

Jeśli fotograf chce przesunąć termin sesji:

 1. Jako studio możemy z nagłych przyczyn losowych przesunąć termin zarezerwowanej sesji na późniejszy. Znajdujemy wtedy wspólnie najbliższy możliwy termin realizacji sesji.
 2. Jeżeli nie przyjmiesz żadnego z proponowanych przeze mnie terminów sesji, zwrócę Ci zadatek.
Przewiń do góry